اسپری فوم پلی اورتان چیست؟

اسپری فوم پلی اورتان
اسپری فوم پلی اورتان

اسپری فوم پلی اورتان چیست ؟

اسپری فوم یک ماده برای جلوگیری ورود هوا است که برای عایق کردن محل لوله کشی ، کف ، سقف ، دیوارها ، پنجره ها ، درب و سایر سازه های جامد مناسب می باشد. این اسپری فوم برای هر نوع نیاز مشتری قابل استفاده است و برخلاف عایق معمولی تغییر شکل نمی دهد و درز و شکاف را به طور کامل پر می کند.

چه نوع اسپری فومی را انتخاب کنیم؟

به طور کلی هنگام انتخاب هر محصول عایق بهتر است عواملی مانند صرفه جویی در هزینه ها، صرفه جویی در انرژی و صورتحساب های انرژی را در نظر داشته باشید و اما پیشنهاد ما این است که از کارشناس مربوطه برای بررسی ساختمان استفاده کنید تا از ساختمان شما بازدید و گزارشی مربوط به قسمت هایی از ساختمان که قابل بهبود است به شما ارائه دهد
همچنین اگر مصرف اسپری فوم شما زیاد است و برای بخش های زیادی از ساختمان اسپری فوم استفاده می کنید ، اسپری فوم را با حجم بالا تهیه کنید زیرا در اینصورت برای شما مقرون به صرفه خواهد بود‌.

اسپری فوم پلی اورتان کاپور
اسپری فوم پلی اورتان کاپور برای طیف گسترده ای از کاربردهای ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد از جمله درزگیری فریم و قاب در و پنجره ، پر کردن فضاهای خالی دیوار و در ، فضاهای خالی اطراف لوله ها ، دیوار های پیش ساخته و دیگر کاربردهای ساختمانی . این محصول به دماهای بالا و پایین مقاوم است و عملکرد خوبی از خود در این دماها نشان می دهد (از -۵۰ ° C تا + ۹۰ ° C) همچنین چسبندگی خوبی به بیشتر مواد شیمیایی نرمال دارد.

آماده سازی قبل از استفاده : حتما محل مورد نظرتون رو از هرگونه گرد و غبار پاک سازی کنید ،مرطوب کردن سطح مورد استفاده باعث افزایش چسبندگی محل تزریق فوم می شود،برای استفاده درست، اسپری فوم رو بصورت بر عکس گرفته و در محل مورد نظر تزریق کنید.

فوم پلی اورتان سخت شده را می توان برش داد ، سنباده یا رنگ کرد فوم پلی یورتان کاپور دارای گواهی نامه استاندارد  EN ISO   9001:2000 است.

پلی یورتان یا پلی اورتان چیست؟ به دسته ای از مواد شیمیایی اطلاق می شود که از واکنش پلی آل ها و ایزوسیانات ها به عنوان مواد اصلی تشکیل دهنده ساخته می شوند.

خصوصیات و ویژگی های اسپری فوم پلی یورتان کاپور

این نوع اسپری بسیار کاربردی است. چسبندگی بسیار عالی به بیشتر مواد و مصالح ساختمانی (البته به جز پلی اتیلن ها ، تفلون ها و سیلیکون ها) پس از حجیم شدن کامل می توانند برش داده شوند ، شسته شوند ، سنباده زده شوند یا حتی رنگ شوند.

نحوه استفاده از اسپری فوم

محل مورد نظر را حتما از هرگونه چربی و گرد و خاک پاک کنید ، برای گیرش بسیار و کیفیت حجم فوم انبساطی محل مورد نظر را کمی مرطوب کنید ، سپس به اندازه ی ۵۰ درصد از محل مورد نظر که قرار است توسط فوم پر شود از اسپری فوم درزگیر کاپور تزریق کنید اگر به اندازه ی کافی نبود قبل از اینکه لایه اول خشک شود لایه دوم را تزریق کنید ، برای بهترین نتیجه گرفتن از اسپری فوم حتما قوطی را به تعداد ۲۰ مرتبه تکان دهید سپس قوطی را برعکس گرفته و شروع به تزریق کنید.

مزایا و ویژگی های اسپری فوم پلی اورتان کاپور (cappor)

 • این محصول دارای چسبندگی عالی به رایج ترین مواد ساختمانی دارد از جمله : آجر، بتن، گچ، چوب، شیشه، فلز، پلی استایرن و پی وی سی سخت با بهره وری بالا  و حجم گسترده)فوم تا ۳۹ الی ۴۳ لیتر برای اسپری ۷۵۰ میلی لیتر)
 • افزایش حجم اسپری فوم (گسترش ثانویه: ۲۲۰ تا ۲۵۰٪ )
 • صرفه جویی در وقت شخص استفاده کننده –( برش فوم پس از ۴۵ دقیقه – (در ۲۵ درجه سانتی گراد و رطوبت ۵۰٪
 • ترکیبات فوم بر روی لایه اوزون تاثیر نمی گذارد (free CFC)
 • مقاوم در برابر رطوبت ، قارچ و کپک ها

کاربردهای اسپری فوم پلی اورتان

 • نصب در و پنجره های چوبی ، یو پی وی سی و … به ویژه هنگامی که درز بین فریم در و پنجره ها زیاد باشد به راحتی اون ها را عایق می کند .
 • عایق حرارتی لوله های آب ، لوله های فاضلاب و تاسیسات مرکزی حرارتی
 • عایق کردن دیوارهای پیش ساخته ، پنل های دیواری و پنل های سقفی
 • عایق صوتی دیوارهای پارتیشن بندی ، موتور وسایل نقلیه
 • درزبندی بین پنل های چوبی
 • پر کردن درز ، حفره و ترک ها در اطراف سیستم های برق و آب